×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Friday, 19 April , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
در بسکتبال خوزستان چه می‌گذرد؟ / سکوت رییس برکنار شده شکست

به گزارش دیدار خوزستان: مجتبی پیرعباسی در گفتگو با ایسنا، اظهارکرد: همانطور که می‌دانید برای هیات بسکتبال استان از تاریخ ۳۰ آبان با هماهنگی رئیس فدراسیون و مدیرکل ورزش استان، سرپرست معرفی شده است و متأسفانه در این مدت وضعیت مبهمی برای بسکتبال خوزستان پیش آمده و عملا همه فعالیت‌های بسکتبال و برنامه ریزی‌های صورت گرفته مغفول مانده است.

وی بیان کرد: با توجه به تماس‌های مکرر خانواده بسکتبال با اینجانب و بعضا پیگیری حق و حقوق و مطالبات خود جهت رفع ابهامات باید توضیحاتی در خصوص کنار گذاشتن من پس از ۲ سال از سمت مدیریت بسکتبال استان بدهم و به نوعی شفافسازی کنم؛ اینکه عملکرد هیات در مدت دو سال با مدیریت بنده چگونه بوده و چه اقداماتی انجام شد، قضاوت آن بر عهده خانواده بسکتبال و وجدان هر شخص و جامعه ورزش استان است، اما به نظر من مهمترین اتفاقی که همزمان با روی کار آمدن من به عنوان رئیس هیات افتاد، انصراف و کناره گیری تیم پرافتخار پتروشیمی بندر امام از حضور در مسابقات لیگ برتر کشور و در نتیجه از دست رفتن سهمیه لیگ برتر استان بود. در همین جا سؤال من از شما و از آقای بنی تمیم این است که آیا باید اجازه می‌دادیم سهمیه بسکتبال استان در لیگ برتر از بین برود یا هر طور شده سعی کنیم سهمیه استان را حفظ کنیم؟

پیرعباسی ادامه داد: من فکر می‌کنم جواب روشن است؛ ما هم بر حسب وظیفه‌ای که تقبل مسئولیت کرده بودیم جلسات مختلفی برای حفظ سهمیه با حضور مدیرکل وقت آقای حیدری و استاندار وقت آقای شریعتی ترتیب دادیم و هر دوی عزیزان ضمن توصیه اکید به حفظ سهمیه استان در لیگ برتر با استفاده از نیرو‌های بومی که خواسته همیشگی خانواده بسکتبال استان بود، بر استفاده از بازیکنان جوان و آینده دار تاکید کردند. با هماهنگی صورت پذیرفته به دستور استاندار وقت مقرر شد از منابع استان به تیم هیات بسکتبال کمک شود که با موافقت اداره کل و فدراسیون نیز تیم راهی مسابقات لیگ برتر شد.

وی عنوان کرد: در سال دوم هم مجددا به دستور استاندار وقت آقای خلیلیان مقرر شد از منابع استان به تیم هیات بسکتبال کمک مالی شود و کلیه اسناد و مکاتبات آن هم موجود است. ضمن اینکه باید تصریح کنم کل کمک و مساعدتی که در ۲ سال به تیم ما شد حدود ۴ میلیارد تومان بود که آن هم از پول نفت و به دستور استاندار و مساعدت و پیگیری مدیرکل محترم وقت آقای حیدری صورت گرفت که این رقم حتی نیمی از هزینه بازیکنان خارجی تیم را هم پوشش نمی‌داد. در هر صورت هر طور که بود، لیگ سال ۱۴۰۰ را به پایان رساندیم تا امید‌ها برای حضور در سال سوم و جذب اسپانسر در میان خانواده بسکتبال زنده بماند.

پیرعباسی گفت: با پیگیری‌های مکرر خود من و لطف برخی دوستان و عزیزان در نهایت توانستیم اسپانسر خوبی برای تیم جهت حضور در فصل ۱۴۰۱ پیدا کنیم و همه اسناد آن و نیز بودجه‌ای که قرار بود در اختیار تیم بگذارند هم موجود است. اما متأسفانه کارشکنی فدراسیون به دلیل مشکلات شخصی و انتخاباتی و اقدامات بچه گانه و تحریک برخی سرخورده‌ها و بازنده‌های انتخابات هیات استان یعنی همان‌ها که سال‌ها باعث عقب رفت بسکتبال استان، و نابودی و انحلال تیم‌های مختلف لیگی استان شده بودند و همینطور بی تفاوتی و انفعال مدیرکل آقای بنی تمیم باعث از بین رفتن فرصت حضور مجدد تیم خانه بسکتبال و از بین رفتن سهمیه لیگ برتری استان و همچنین از بین رفتن زحمات چندساله هیات و کادر تیم شد.

وی افزود: بخش دردآور ماجرا این جا است که آقای بنی تیم پیش‌تر در جلسه حضوری با خود بنده به عدم تمایل حضور تیم در لیگ تاکید کرده بود و این موضوع باعث سؤالات و شبهات زیادی در ذهن می‌شود که چرا آن زمان که بنده یک تنه در دفاع از حق استان تلاش می‌کردم مدیرکل که باید حافظ منافع ورزش استان باشد روزه سکوت گرفته بود و دردآورتر آن که وقتی مشکلات مابین هیات و فدراسیون در ارتباط با تضییع حق جوانان خوزستان از طرف فدراسیون و ایستادگی هیات بالا گرفت، بازهم مدیرکل نه تنها دفاعی از هیات خود نکرد که بار‌ها در وزارت ورزش به خود بنده می‌گفتند مدیرکل خوزستان کجاست و چرا دفاعی نمی‌کند، بلکه پشت پرده به خود من می‌گفت که من تا انتها پای شما هستم، نگران نباش و وقتی اداره کل و مدیرکل با شما هستند فدراسیون برای ما اهمیتی ندارد. حتی خود او منتقد فدراسیون و عملکرد آن بود و معتقد بود باید در مجمع فدراسیون، رئیس فدراسیون عزل شود. اما حالا به من می‌گوید آن زمان این‌ها را گفتم و الان می‌گویم صلاح نیست. من معتقدم به یکباره بعد از اعمال فشار از طرف آقای پولادگر معاون وزیر ورزش همه چیز تغییر کرد.

پیرعباسی خاطر نشان کرد: واقعا باید تأسف خورد به حال استان خوزستان اگر متولی ورزش استان توان حمایت از خانواده خود را در برابر تضییع حقوق و بی عدالتی‌ها نداشته باشد. فکر می‌کنم ورزش استان به متولی و حامی نیاز دارد که در خود توان ایستادگی و احقاق حقوق پایمال شده ورزش استان را در برابر فشار‌های فدراسیون نشین‌ها داشته باشد، نه آن که می‌گویند نگران نباش ما با هم دست دادیم و حرف زدیم در مجمع فلانی را برکنار کنید، بعد می‌گوید نه صلاح نیست و شما اشتباه کردید. این واقعا جای بسی تاسف است.

وی عنوان کرد: به اعتقاد من با این شیوه مدیریت بعد از انحلال تیم خانه بسکتبال، باید منتظر از دست رفتن سهمیه سایر تیم‌های فوتبال حتی نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان و… در همین دوره مدیریت باشیم.

پیرعباسی بیان کرد: حتی اقدام به تغییر رئیس هیات و معرفی سرپرست برای بسکتبال خوزستان از طرف مدیر کل ورزش استان کاملا غیرقانونی بوده و برابر مستنداتی که من در اختیار دارم عملا این کار امکانپذیر نیست. تاکنون چند بار به صورت کتبی و شفاهی از مدیرکل و معاون وی خواسته ام که نامه برکناری به من بدهند و برابر قوانین و مقررات موجود، نام بنده باید از هیات خارج شود و کلیه مسئولیت‌های آتی آن از بنده اسقاط شود، ولی متاسفانه مدیرکل و معاون وی به این درخواست بنده نیز پاسخی نداده اند و چاره‌ای جز طرح شکایت و پیگیری مطالبات از طریق سایر مراجع ذیصلاح برای من باقی نمانده است. در همین رابطه اخیرا در همین ۲،۳ روز گذشته شکایتی را در مراجع ذیصلاح مطرح کرده و منتظر اعلام نظر و تصمیم مراجع ذیصلاح هستم.

وی با بیان این که هیچ علاقه‌ای به حضور مجدد در چنین فضایی ندارم و برای ورزش استان به ویژه بسکتبال آرزوی روز‌های بهتری دارم، ادامه داد: آقای بنی تمیم بنده چندین بار در ارتباط با اشتباهات شما تذکر داده ام، اما گوش شنوایی ندیدم، حتی ۳ بار به دعوت شما جلسه آمدم، اما شما علی رغم این که خودتان با من تماس گرفتید و دعوت کردید در جلسه حاضر نشدید. بنده گفتنی‌ها را گفتم و اشتباهات را متذکر شدم، اما پاسخی دریافت نکردم. آقای بنی تمیم چگونه است که شما در رسانه‌ها صحبت از لزوم حضور تیم‌های سایر هیات‌ها در لیگ برتر می‌کنید، اما هیات بسکتبال که خودش در لیگ برتر تیم داشت و سال‌ها با زحمت و با خون جگر این تیم را حفظ کرده بودیم، با تایید خودتان از لیگ کنار گذاشته می‌شود و حمایتی از شما نمی‌بینیم. این رفتار دوگانه چه معنایی دارد. آقای بنی تمیم آیا بقیه هیات‌ها هم اگر بخواهند در مقابل اجحاف‌ها مطابق قوانین و مقررات بر لزوم احقاق حق رشته ورزشی خود ایستادگی کنند با چنین دوگانگی روبه‌رو خواهند شد؟

پیرعباسی گفت: آقای بنی تمیم از مشکلات سایر هیات‌ها از جمله جودو، اسکیت، هاکی، دو و میدانی و … خبر دارید؟ شنیدم چندین مرحله پیگیر وضعیت ۴ میلیارد کمک به خانه بسکتبال بودید، در حالی هزینه تیم داری در ۲ فصل پیاپی با تمام صرفه جویی‌ها و مدیریت هزینه صورت پذیرفته در لیگ برتر مطابق مستندات موجود بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان و به انضمام سایر هزینه‌های صورت پذیرفته در هیات بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان برآورد می‌شود. پس احتمالا آمادگی لازم برای جبران سایر هزینه‌های هیات را هم دارید.

وی عنوان کرد: ضمن اینکه یادآوری می‌کنم در یکسال حضور شما ریالی به عنوان کمک به هیات بسکتبال پرداخت نشد که خود نشان از بی توجهی شما به ورزش استان به ویژه بسکتبال دارد. به تایید خودتان بنده نه مشکل اخلاقی داشتم و نه مشکل مالی، بلکه تنها از حق خوزستان دفاع کردم. به گواه خودتان بنده از روسای هیات‌های خوب و زحمت کش استان بودم و جای تاسف دارد که شما با روسای خوبتان این چنین برخورد می‌کنید. همه می‌دانند که من همیشه حرفم را می‌زنم، اما حرف حق و به همین دلیل به مذاق برخی خوش نمی‌آید، اما آقای بنی تمیم آیا اکنون بسکتبال در حال پیشرفت است؟ همانطور که قبلا هم گفتم شما باید پاسخگوی پسرفت احتمالی این رشته در آینده هم باید باشید. در این ۳ ماه به جز حمله به سرایدار سالن بسکتبال و داد و فریاد سر آن بنده خدا حرکت دیگری هم در ارتباط با بسکتبال انجام داده اید؟ در فضای مجازی دیده ام چندین نوبت هم سالن بسکتبال را به کشتی گیران داده اید، ظاهرا یکبار هم قرار بود سالن بسکتبال را به هیات اسکیت بدهید و چقدر فعالیت در رشته بسکتبال، واقعا موفق باشید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.